RPGowe podsumowanie 2022

Nadal uważam, że 22 Grudnia to najlepszy dzień na podsumowania, jednak tym razem nie udało mi się tego zrobić. Dopiero teraz znalazłem chwilę aby zastanowić się nad tym co RPGowo udało mi się zdziałać w 2022 roku.

65 ROZEGRANYCH SESJI

Działo się! To o 15 sesji więcej niż rok wcześniej. Najwięcej, bo 10, rozegranych sesji zaliczyłem w Mutant: Rok Zerowy. Na drugim miejscu, z 9 sesjami ex aequo:  Zew Cthulhu i Delta Green. Dodatkowo był to rok grania w nowe rzeczy. Premierowo zagrałem w: Kult:Boskość Utracona, Miasto Mgły, Blade Runnera czy Ulice Śmierci.

Był to rok w odwoływania sesji w ostatnim momencie. Choroby, problemy techniczne, wypadki losowe. Ale pomimo dłuższych przerw udało się wrócić do wszystkich przygód.

7 przeczytanych podręczników i poradników

Niestety czas nie pozwolił aby przeczytać więcej, ale i tak jestem zadowolony z tej liczby. Niektóre podręczniki przeczytałem nawet kilkukrotnie. Co dokładnie przeczytałem? Oto lista:

  • Orbital Blues
  • Mutant Rok Zerowy
  • Zew Cthulhu: Pulp Cthulhu
  • Blade Runner RPG: Starter Set
  • CY_Borg
  • Flabbergasted!
  • Improve for Gamers – 2nd Edition

Ciekawe jak to będzie wyglądało w tym roku, ponieważ na chwilę obecną spodziewam się maksymalnie 4 tytułów, które chcę poznać. Ale znając życie, to zaraz ktoś ogłosi wydanie czegoś interesującego.

NAJLEPSZA SESJA

Było ich dużo i każda była inna, i co innego mi się w niej podobało. Dlatego mam 2 wyróżnienia – bo po co się ograniczać 😉

Miasto Mgły

Była taka jedna sesja, gdzie nam po prostu nie szło. Nie wiedzieliśmy co chcemy zrobić, traciliśmy czas na rzeczy, które nic nie wnosiły. Dlaczego uważam tę sesję za jedną z lepszych? Bo zdaliśmy sobie z tego sprawę. Zrobiliśmy przerwę i przegadaliśmy to. Po zakończonej sesji wróciliśmy ponownie do tego tematu. Byliśmy wstanie wyciągnąć wnioski, dzięki czemu kolejna sesja była dużo większą przyjemnością. Była to bardzo dobra nauczka i świetne poczucie, że każdemu przy stole zależy na udanej sesji.

Delta Green

W mojej „rpgowej karierze” nie straciłem żadnej ze swoich postaci… dokładnie to sobie pomyślałem w dniu kiedy miałem grać w Delta Green. I wykrakałem… pech na kościach w krytycznym momencie, podczas przeprowadzenia rytuału. Gdyby nie pomoc innego bohatera, moja postać zginęłaby na miejscu. Oczywiście nie ma nic za darmo. Postać, która mnie uratowała została „skażona”. Graczka kierująca ją, podjęła decyzję o popełnieniu samobójstwa. Było bardzo emocjonujące. Spoczywaj w pokoju Marisol.

Najlepszy zakup

Przedwzmacniacz mikrofonowy

Kudosy dla 6 10 12 za edukacje w tym temacie. Dzięki temu, podczas grania mój głos brzmi lepiej i jest przyjemniejszy w odbiorze dla innych (+10 do manipulacji).

Największa niespodzianka

Popsuty Kompas

Ten system zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Grałem 2 razy i bawiłem się przednio. Jest idealny do sesji pełnych akcji, filmowych scen i niesamowitych wyczynów. Mam nadzieję, że uda mi się w niego jeszcze zagrać.

Nieoczekiwana współpraca z Misiem Gry

Współpraca trochę z przypadku. Okazało się, że Miś Gry pod swym prawdziwym imieniem i nazwiskiem był najbardziej aktywnym fanem na Facebooku Sesji Zero. W nagrodę zgarnął podręcznik.. a później to już historia, która trwa nadal 🙂

Największe wyzwanie

Poprawadzenie gry

Pierwsze koty za płoty. Poprowadziłem w tym roku parę sesji w świecie Tajemnic Pętli. Było dużo stresu, ale chyba się udało. Są rzeczy, które muszę podciągnąć, ale pierwsze koty za płoty.

Sesja Zero

2022 rok owocował we współprace. Udało mi się zrobić wiele grafik i animacji dla różnych kanałów i projektów. Kanał Termosa, Gry Frejtaga, Rzucaj Nie Gadaj, Zębatka RPG, 6 10 12, Miś Gry, zbiórka ARC, akcja Rzuć Kością!. Dużo!

Na wyróżnienie na pewno zasługują dodatki, które powstały wspólnie z Rzucaj Nie Gadaj

PLANY NA 2023

Za dużo grania – muszę ograniczyć czas, który przeznaczam na RPGi. Zacząłem obserwować, że ustalanie kolejnych terminów zaczęło mnie stresować. Trochę za dużo tego się zrobiło, więc muszę trochę odpuścić, aby nie stracić zajawki.

Dodaj komentarz

Tagi