RPGowe podsumowanie 2021

22 Grudnia to idealny dzień na zastanowienie się nad mijającym rokiem. Pierwszy raz robię takie podsumowanie, więc jestem przekonany, że za rok zrobię to lepiej. Tak czy siak, uważam 2021 za bardzo dobry rok… w końcu to rok w którym powstał ten blog a ja zacząłem grać w RPGi.

50 rozegranych sesji

Na czele jest z 16 rozegranymi sesjami jest Obcy. Na drugim miejscu znajdują się Tajemnice Powodzi z liczbą 11 sesji,. Taką samą liczbę rozegranych sesji zanotował u mnie Dungeons & Dragons. Dalej znajduje się Warhammer, Tajemnice Pętli, Delta Green i Zaginięcie Alice.

10 przeczytanych podręczników i poradników

W tym roku miałem więcej wolnego czasu, co również przełożyło się na przeczytanie wielu książek. Część z nich pojawiła się już na blogu, a pozostałe czekają w kolejce na swój wpis. W przyszłym roku mam nadal zamiar skupiać się na rozwoju jako gracz, co wiąże się nie tylko czytaniem podręczników ale i poradników, wywiadów czy artykułów. Do tego dochodzą również podcasty i materiały na YouTube.

Najlepsza sesja

OBCY: Misja ratunkowa

Drużyna podzieliła się na dwa zespoły, co zostało perfekcyjnie wykorzystane przez mistrza gry. Dynamiczne sceny, świetne przejścia pomiędzy graczamii mechanika gry, spowodowały, że pozornie nudna ratunkowa misja stałą się epicką przygodą.

Najlepszy zakup

Tajemnice Pętli

Podręcznik, który otworzył mi świat stworzony przez Simona Stålenhaga. To dzięki temu wydawnictwu poznałem 4 niesamowite albumy, nostalgiczny seria i ścieżkę dźwiękową.To połączenie retro sci-fi, i spekulacji “co by było gdyby…”, uruchomiło moją wyobraźnię wiele razy w mijającym roku.

Największa niespodzianka

Warhammer

Po pierwsze to zostałem zaproszony (sic!) przez Marka z Rzucaj Nie Gadaj (sic!) aby zagrać w legendarną kampanię Wróg Wewnętrzny.Po drugie, dobrze bawię się na tych sesjach i wcale nie jest tak ciężkoi mroczno jak myślałem, że będzie.

Najciekawszy Podcast

Dobre rzuty

Przede wszystkim cenię ich za rzetelnośći przygotowanie do każdego odcinka. Słychać,że poświęcają dużo czasu aby zrobić researchna dany temat. Dodatkowo sami zdają sobie sprawę,że “komplikują rzeczy” 😉 Dzięki nim mogę posłuchać prawie akademickich dyskusji na temat gier fabularnych.

Najciekawszy Kanał YouTube

Plus One Exp

Prezentacje gier , rozmowy z ich twórcamii pokazanie prawdziwych rozgrywek. Prowadzący zna się na rzeczy i kładzie nacisk zarówno na oryginalne gry jak i jakość nagrań. Kanał ten stał się dla mnie źródłem informacji o niszowych, zagranicznych RPGach.

Sesja Zero

2021

Na blogu pojawiło się 21 wpisów. Najpopularniejszy to recenzja „Improve for Gamers” oraz wpisy z edytowalnymi kartami postaci do Tajemnic Pętli, Tajemnic Powodzi oraz The One RIng 2nd Edition. Facebook Sesji Zero liczy sobie 75 obserwujących, a konto na Instagramie śledzi już 69 osób. Nie są może to zawrotne liczby, ale ciesz się z każdej nowej osoby 🙂
W 2021 roku udało mi się nawiązać 2 ciekawe kolaboracje. Po pierwsze dla Kanału Termosa stworzyłem szatę graficzną oraz animacje do kampanii KUlt: Boskość Utracona, która rozgrywa się w Gdańsku. Druga to współpraca z Rzucaj Nie Gadaj, gdzie gram w Warhammera oraz tworzę grafiki.

Plany na 2022

Nadal planuję pisać o tym jak gram w RPGi. Mam zanotowanych wiele pomysłów na kolejne wpisy, i nad wieloma już pracuję. Zależy mi na wartościowych tekstach, więc wolę publikować rzadziej ale za to merytorycznie.

Przymierzam się do tworzenia materiałów wideo oraz do mniej zobowiązujących streamów. Ale nad oba tematami muszę jeszcze pomyśleć jak chcę je robić.

Jeżeli chodzi o gry, to na horyzoncie widać Zew Cthulhu: Dwie z tysiąca i na pewno jeszcze jakiś jeden, inny system.

A jak będzie? Czas pokaże 🙂

Dodaj komentarz

Tagi